piątek, 24 lutego 2017

4. Czas leci.

Chyba doszło do przełomu w moim podejściu do hobby. 
Nie jest to nic wielkiego, ale to zawsze coś. Zaczęło się od tego, że wrócił mi "ból" na lalkę pokroju bjd, która będzie nieco lepiej pozować, najlepiej coś od 26 do 40 cm. Tym razem zwróciłam się w stronę Fairylandu. Od zawsze mam swoje typy, które w moich oczach jakoś wyróżniają się na tle innych modeli tej firmy, a do jednego mam szczególny sentyment (Iluś zgaduj, do którego hahaha). Szukałam na grupach, robiłam rozeznanie i doszłam do wniosku, że jeśli będę kupowała mnf (do czego na pewno dojdzie), to nową. Cło, cłem, ale większość używanych minifee jakie widziałam kosztowały ok. 400-500$ i na dodatek były to kompletnie nie interesujące mnie pyszczki. 
Tak, czy siak na wszelki wypadek uznałam, że lepiej już zacząć zbierać fundusze, a to oznacza, że czyjaś głowa musiała polecieć. Może kogoś to zdziwi, ale padło na pullip Cheshire, którą tak się zachwycałam w starszym wpisie. Lalka dalej ogromnie mi się podoba, ale nie miałam na nią pomysłu i trochę nie pasowała do reszty dyniek. Druga sprawa jest taka, że już się pod nimi półka uginała. 
Na szczęście panna szybko znalazła nowy dom, w którym też chyba zbyt długo nie zagości, ale przy dobrych wiatrach trafi do bardzo miłej, nowej właścicielki. (trzymam kciuki) 
Bogatsza o górę grosza i biedniejsza o jednego plastika, dalej myślałam nad tym kto jako drugi powinien opuścić dom wielkiego brata i uznałam, że łatwiej będzie mi podjąć tę decyzję mając przed oczami witrynkę z kolekcją. Otworzyłam ją, popatrzyłam na siedzące na samym dole bjd które... były bez ubrań. No to zaczęłam grzebać w szufladzie żeby zmontować im jakieś outfity na te gołe cielska. Po jakiejś godzinie cała szóstka była odziana, ale... Niektóre dalej były BOSE. Kwestią nie jest tu brak butów, a brak takich, które by im pasowały, większość tych co mam na SD są albo dla Benjamina, albo dla Sevi i niestety kompletnie nie pasują do Tarji i Roweny. Lillian i Elda jako msd mają jeszcze dwie pary w zapasie, ale im też brakuje czegoś bardziej oficjalnego. 
Tym oto sposobem za priorytet przyjęłam zakup pierdołek dla lalek, które już kiszą się w pokoju, bo po co mam kupować następną bjd, która dołączy do klubu bosych golasów? Rany, nigdy nie myślałam, że kiedyś dojdę do takiego wniosku. XD 

Następne kroki: repaint, restring i ogarnięcie odpowiedniego wiga dla Benjamina.

Powoli chyba wychodzę z lalkowego zastoju. Ostatnio udało mi się zrealizować kilka projekcików, które miałam w planach od dawien dawna. Pierwszym z nich było zrobienie nowego ciała dla mojej drugiej Kali z monster high, która uległa uszkodzeniu. 
Było z tym trochę zabawy, lepienia, klejenia i piłowania, ale jestem zadowolona z efektu końcowego. Tors, którego tu nie widać, jest zbliżony do oryginalnego koloru lalki, ale nogi, które kupiłam z drugiej ręki są od Lagoony, tak więc Kala będzie przez cały czas siedzieć w rajtkach, (na co nie narzekam)

Druga w kolejce była Harley z DC super hero girls. Ło panie! Jak ja jestem zakochana w tych ich ciałkach! Podczas gdy mattel w przypadku MH i EAH serwuje teraz totalną szmirę, ta seria ma potencjał. Może powinnam zaopatrzyć się jeszcze w Ivy i Barbarę... 
Harley kupiłam na dollshopie i bardzo dziękuję jej poprzedniemu właścicielowi za zrobienie jej grzywki dzięki czemu część roboty miałam z głowy. :D Zamiast tego skupiłam się na uszyciu dla niej nowego stroju, który wzorowałam na jednym z moich ulubionych wizerunków tej postaci. (assault on arkham )Jak na moje umiejętności krawieckie, to wyszło całkiem całkiem, mam nadzieję, że aż tak nie widać niedoróbek. xD

PS: Wie ktoś dlaczego zdjęcia po dodaniu na bloggera robią się szare?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz